Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Slévárna přesných odlitků ve Zlíně

Výroba odlitků metodou vytavitelného modelu litím do žhavých forem

ODLITKY

SPO ZLÍN, to je slévárna přesných odlitků. Specializací této slévárny je výroba odlitků metodou vytavitelného modelu litím do žhavých keramických forem. Slévárna zde svou historii započala psát před více než padesáti lety. Před dvaceti lety pak vznikla slévárna přesných odlitků s názvem SPO ZLÍN. SPO ZLÍN je první soukromá slévárna v České republice. Řadu let se tato slévárna vyznačuje nejsilnější tradicí výroby odlitků metodou vytavitelného modelu u nás.

Slévárna SPO ZLÍN produkuje odlitky, jež nalézají širokého využití v mnoha průmyslových výrobách. Nejčastěji jsou odlitky ze slévárny SPO ZLÍN využity v potravinářském, energetickém, zbrojním či obuvnickém průmyslu. Slévárna SPO ZLÍN se specializuje zejména na výrobu odlitků z austenitických ocelí. Jejich kvalitu slévárna podpírá certifikací ISO 9001. Slévárna však pro svou výrobu nevyužívá pouze austenitické oceli, vyrábět je možno také z uhlíkové oceli, nízko a středně legované oceli, nástrojové oceli či bílé litiny. Globálně vzato používá slévárna materiály korozivzdorné austenitické, korozivzdorné martenzitické a žáruvzdorné.

Technologie přesného lití, jíž slévárna SPO ZLÍN využívá, si hravě poradí s rozličnými tvary komponentů, čímž uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Její největší předností je, že tak slévárna zvládá vyrábět i z materiálů jinak velmi obtížně obrobitelných či dokonce neobrobitelných. Slévárna SPO ZLÍN přitom produkuje vskutku širokou škálu výrobků prvotřídní kvality, ať už jde o odlitky váhy 0,001 či odlitky hmotnosti 5 kg. Velikostně pak slévárna nabízí rozpětí od 2 do 250 mm. Přitom dokáže vyrábět odlitky mnoha složitých tvarů.

Slévárna SPO ZLÍN vyrobí 200 tun odlitků ročně. Úspěchy, jimiž se slévárna právem pyšní, lze odhadnout již ze struktury stabilních odběratelů, jimiž jsou z velké většiny zahraniční společnosti. Odlitky, jež produkuje slévárna SPO ZLÍN jsou pro ně atraktivní nejen svou vysokou kvalitou, ale také příznivými cenami. Pokud jde o pověst, je tato slévárna spojována s dochvilností v dodávkách a s výrobní precizností. Z plných 75 % vyváží slévárna SPO ZLÍN své výrobky do Švédska, Švýcarska, Itálie, Německa, Francie, do Izraele a řady dalších zemí.

NOVINKY A ČLÁNKY

Nový spektrometr

SPEKTOMETR
10.06.2015
Pro analýzu chemického složení matriálů jsme zakoupili vlastní spektrometr - Spectromaxx F6
více informací »

SPO spol. s r. o.

Nábřeží 674
760 01 Zlín-Prštné
Czech Republic

Tel./fax: +420 577 211 401
Email: spo@spo-zlin.cz